30.1.2022 (Webnoviny.sk) – Víchrica, ktorá v nedeľu zasiahla Česko, si vyžiadala jednu obeť. V priemyselnom areáli v okrese Kladno spadol na dvoch mužov päťmetrový múr. Jeden neprežil, druhého s vážnym zranením previezli do nemocnice. Podľa hovorkyne stredočeských policajtov Michaely Richterovej bol príčinou nehody pravdepodobne silný vietor. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Dopoludnia hasiči v celej Českej republike pre vietor zasahovali viac ako tisíckrát. „Zvyčajne ide o spadnuté stromy,“ uviedli hasiči na mikroblogovacej sieti Twitter. Bez elektrického prúdu je v Česku 53-tisíc domácností. Energetici riešia viac ako sto prípadov závady na vysokom napätí.

Vietor skomplikoval aj situáciu v doprave a hasičom v Mladej Boleslavi sťažil likvidáciu rozsiahleho požiaru, keď začali horieť palety a skladovacie haly. Hasičom trvalo niekoľko hodín, kým požiar dostali pod kontrolu.

Viac k témam: Česká polícia, Víchrica
Zdroj: Webnoviny.sk – Víchrica v Česku si vyžiadala jednu obeť, hasiči zasahovali väčšinou pri spadnutých stromoch © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu