Ilustračné foto: Pixabay

Biely dom chce využiť situáciu na Ukrajine na posilnenie strateného vplyvu v Európe, napísal v čínskom denníku China Daily člen Strany tureckej vlasti Adnan Akfirat.

Zdá sa, že Spojené štáty strácajú kontrolu nad členskými štátmi EÚ. Preto sa Spojené štáty, aby posilnili svoju moc nad Európou, ignorujúc varovanie bývalého ministra zahraničných vecí USA Henryho Kissingera, rozhodli urobiť z Ukrajiny obetného baránka

dodal.

Washington sa podľa autora ocitol v ťažkej pozícii „kvôli ambíciám, ktoré sa ukázali byť ďaleko za hranicami ich možností“. V dôsledku podnecovania konfliktu na Ukrajine došlo k rozkolu medzi zámorským partnerom a jeho európskymi spojencami, ale teraz môže administratíva Bieleho domu naďalej „podporovať Kyjev“, uzavrel.

Kissinger počas svojho prejavu na fóre v Davose vyzval Západ, aby ovplyvnil Kyjev, aby obnovil rokovania s Moskvou. Neskôr navyše uviedol, že po dokončení špeciálnej operácie bude pre obe krajiny „treba nájsť miesto“ vo svete.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov už skôr poznamenal, že Moskva nevidí možnosť, že by Ukrajine bolo umožnené vrátiť sa k rokovaniam s Ruskom. Poznamenal tiež, že keď bude chcieť Kyjev obnoviť rokovania s Ruskom, Moskva bude vychádzať zo situácie „na mieste“ a zohľadní neochotu viacerých oslobodených regiónov vrátiť sa pod kontrolu kyjevských úradov.

-red3-

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu