15.10.2022 (Webnoviny.sk) – Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) Ingrid Brocková ocenila prácu UNICEF-u pri pomoci deťom z Ukrajiny na Slovensku.

Poukázala na prácu organizácie v oblasti pomoci deťom v núdzi, ochrany ich práv i zabezpečovania vzdelávania, ale aj ich pomoc pri riešení humanitárnej krízy na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Osobitne vyzdvihla prácu novozriadenej kancelárie UNICEF na Slovenku. Brocková sa tiež stretla s riaditeľkou tejto kancelárie Michaelou Bauer. V tlačovej správe o tom informovalo (MZVaEZ)

„Vojna má zdrvujúci dopad najmä na najzraniteľnejších vrátane detí. Musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme ich utrpeniu dokázali zabrániť alebo ho aspoň zmierniť. Vítame zriadenie kancelárie UNICEF na Slovensku, ktorá nám aj vďaka zahraničným expertom priniesla medzinárodné znalosti a skúsenosti,“ vyjadrila sa Brocková.

Viac k témam: Deti, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Štátna tajomníčka Brocková ocenila prácu organizácie UNICEF pri pomoci deťom z Ukrajiny na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu