25.1.2022 (Webnoviny.sk) – Členovia Bezpečnostnej rady SR dostanú v stredu 26. januára komplexný vojenský a spravodajský brífing o situácii na Ukrajine. Po utorkovom zasadnutí rady to povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Doplnil, že situácia na rusko-ukrajinskej hranici je momentálne veľmi vážna.

Najhoršia situácia od 2. svetovej vojny

„Dovolím si povedať, a tak sme to prezentovali aj na rokovaní bezpečnostnej rady, že z hľadiska európskeho kontinentu je tá situácia možno najhoršia od konca druhej svetovej vojny,“ zdôraznil Naď. Slovensko zároveň podľa ministra v tejto súvislosti vypracovalo obranné plány.

„Pretože tie dopady na SR môžu byť zásadné, aj keby neprišlo k priamemu vojenskému ohrozeniu SR,“ skonštatoval minister.

Slovensko dôkladne monitoruje situáciu

Konkrétne spomenul možnú migračnú vlnu a iné ekonomické a sociálne aspekty. „Akákoľvek kríza vojenského charakteru na Ukrajine má priamu reflexiu k situácii na Slovensku,“ vyhlásil Naď.

Doplnil, že Slovensko dôkladne monitoruje situáciu u nášho východného suseda, aby zaistilo bezpečnosť a obranu občanov a územia.

Spor sa snažia riešiť diplomatickou cestou

Podľa ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS) sa Severoatlantická aliancia o riešenie sporov s Ruskom snaží aj diplomatickou cestou. Niektoré požiadavky Ruska však podľa neho „nie sú ani len rokovateľné“. Zároveň zopakoval, že slovenský diplomatický personál zatiaľ zostáva v Kyjeve.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia na rusko-ukrajinskej hranici je veľmi vážna, podľa Naďa dokonca najhoršia od konca 2. svetovej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu