30.10.2021 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka uložil krajskému prokurátorovi v Bratislave, aby ako vedúci služobného úradu preveril, či postup právnej čakateľky prokuratúry Kataríny Szalayovej nebol v rozpore so základnými povinnosťami právneho čakateľa prokuratúry v zmysle konania, ktoré by mohlo narušiť vážnosť prokuratúry.

Agentúru SITA o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Denník N v piatok 29. októbra informoval, že predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico pomáhal prokurátorskej čakateľke Kataríne Szalayovej s absolvovaním pohovoru na Národnom bezpečnostnom úrade (NBÚ), aby jej nezobrali bezpečnostnú previerku.

Fico to sám priznal pred advokátmi Marekom Parom a Pavlom Gašparom a majiteľom SBS Bonul Miroslavom Bödörom na poľovníckej chate odpočúvanej políciou. Líder Smeru-SD zároveň priznal, že mu niekto pomáhal, aby Szalayová pri pohovore uspela, keďže dopredu vedela, čo sa jej budú pýtať.

NBÚ na podozrenia vyplývajúce z Ficových slov v poľovníckej chate hovorí, že preverí prípad prokurátorskej čakateľky Szalayovej a bude informovať parlamentný výbor.

Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Pomáhal Fico s absolvovaním pohovoru Szalayovej? Krajský prokurátor má preveriť jej postup © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu