13.2.2022 (Webnoviny.sk) – Vo štvrtok 17. februára má na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku pokračovať hlavné pojednávanie v kauze vraždy pripisovanej zločineckej skupine sátorovcov.

Vo veci čelia obžalobe Roland Szamaránsky, Pavol Vlčko a Juraj Bugár, ktorí už boli právoplatne odsúdení v hlavnom procese s členmi zločineckej skupiny.

Jeden odsúdený už zomrel

Vlčkovi konkrétne súdy vymerali 25 rokov vo väzení, Bugárovi 21 a Rolandovi Szamaranskému 18. Vo veci vraždy Reného Sánku z roku 2001 bol pôvodne obžalovaný aj odsúdený Andor Márik, v apríli 2021 však zomrel.

Vypovedať by mal Bugár

Na štvrtkovom pojednávaní by vo veci mal vypovedať Juraj Bugár, ktorý bol na začiatku procesu v decembri minulého roku vyčlenený na samostatné konanie, keďže bol umiestnený v karanténe.

Zvyšní dvaja obžalovaní vtedy vinu popreli. Podľa obžaloby členovia skupiny zavraždili Sánku, aby mu zabránili vypovedať. To totiž mohlo ohroziť prepustenie člena skupiny Arpáda Szamaránszkého z väzby.

Sátorovci

Skupina sátorovcov páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenska a Maďarska od roku 1999 do roku 2010. Zločineckej skupine sa pripisuje zodpovednosť za smrť minimálne 80 obetí.

Viac k témam: Sátorovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Odsúdený Bugár bude vypovedať v kauze vraždy pripisovanej sátorovcom © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu