Poslanci Národnej rady SR v stredajšom hlasovaní odmietli viacero noviel zákonov, ktoré predložili poslanci z opozičnej ĽSNS.

Poslanci navrhovali napríklad zaradiť do Trestného zákona nový trestný čin diskriminácie v súvislosti s očkovaním proti ochoreniu COVID-19. Umožnil by trestnoprávne postihovať každého, kto iného diskriminuje z dôvodu, že sa nepodrobil očkovaniu, alebo ho odmieta.

Strana tiež navrhovala v Zákonníku práce explicitne stanoviť, že zamestnávateľ nemôže očkovanie proti COVID-19 určiť ako požiadavku na riadny výkon dohodnutej práce, a teda nepodrobenie sa tomuto očkovaniu, alebo jeho odmietanie klasifikovať ako dôvod na podanie výpovede zamestnancovi. Poslanci tento návrh neschválili.

Plénum odmietlo aj návrh ĽSNS, ktorý sa zaoberal predĺžením platnosti lehôt technickej kontroly kategórie L (motocykle a štvorkolky) pri prvom prihlásení do evidencie vozidiel zo štyroch na šesť rokov, a potom periodicky v štvorročných lehotách. Ďalšou novelou zákona chceli odbremeniť občanov od poplatku za odborný posudok o kontrole originality vozidla, a tým súčasne zjednodušiť proces vývozu vozidiel do zahraničia. Ani tento návrh však neprešiel.

Poslanci neschválili ani novelu zákona o dani z príjmov z dielne ĽSNS. Plánovali ňou rozšíriť možnosti pre daňovníkov – fyzické osoby poukázať ďalšie 2 % zo zaplatenej dane pre prijímateľov, ktorí poskytujú verejne prospešné aktivity. Podľa návrhu mal mať každý možnosť vybrať si najviac dvoch prijímateľov a každému poukázať do 2 % zo zaplatenej dane, spolu teda do 4 %.

-red2-

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu