Šéf Tesly a SpaceX Eon Musk stal prvou osobou v histórii, ktorej majetok dosiahol 300 miliárd dolárov, uviedol Forbes.

Momentálne sa jeho majetok zvýšil o 7,4 miliardy, teraz sa odhaduje na 298,7 miliardy dolárov, čo predstavuje nárast o 6,1 percenta.

Musk pokračuje v bohatstve uprostred rastúcich cien akcií Tesly, ktoré sa začali minulý týždeň. Akcie automobilky v pondelok na aukcii opäť obnovili rekord a dostali sa na úroveň 1154,49 dolára.

Rast sa začal po správach, že Tesla dodá 100 000 svojich elektromobilov autopožičovni Hertz.

Kapitalizácia Tesly presiahla bilión dolárov

Spoločnosť Tesla Motors založená v roku 2003 v Kalifornii vyrába elektrické vozidlá a vyvíja súvisiace technológie. Spoločnosť tiež vyrába batérie a elektromotory pomocou vlastnej technológie, ktorú predáva iným automobilkám, najmä Toyote a Daimleru.

Musk je pripravený predať akcie Tesly, aby zachránil ľudstvo pred hladom

 

 

AP Photo / Ringo HW Chiu

Povedal, že je pripravený minúť časť svojich peňazí, aby zachránil ľudstvo pred hladom.

Výkonný riaditeľ Svetového potravinového programu OSN (WFP) David Beasley predtým vyzval Muska, aby venoval finančné prostriedky na boj proti hladu, aby sa predišlo „katastrofe“. Podľa CNN sú na záchranu ľudí pred hladom potrebné len 2 % Muskovho majetku, ktorý v súčasnosti predstavuje takmer 289 miliárd dolárov.

„Ak WFP dokáže v tomto vlákne tweetov vysvetliť, ako môže 6 miliárd dolárov vyriešiť problém hladu vo svete, som pripravený teraz predať akcie Tesly a vyriešiť to. Finančné výkazy však musia byť otvorené, aby verejnosť mohla presne vidieť, ako peniaze sa míňajú,“ napísal Musk na svojom účte na Twitteri.

-red3-

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu