6.11.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo spravodlivosti SR (MS SR) by chcelo predstaviť novelu zákona o slobode informácií do konca roka. Aktuálne naďalej rezort konzultuje návrh so štátnym sektorom, územnou samosprávou a mimovládnym sektorom a priebežne analyzuje pripomienky a podnety. V tlačovej správe o tom informoval Peter Bubla z tlačového oddelenia MS SR.

Novela infozákona bude zahŕňať transpozíciu smernice Európskeho parlamentu a Rady Európskej únie z 20. júna 2019 o otvorených dátach a opakovanom použití informácií verejného sektora a implementáciu požiadaviek vyplývajúcich z Programového vyhlásenia vlády SR.

Vláda SR zavedie povinné zverejňovanie príloh a dodatkov k povinne zverejňovaným zmluvám. Vláda SR zavedie zverejňovanie štúdií a analytických materiálov vyhotovených za verejné zdroje v maximálne možnej miere s prihliadnutím na oprávnené záujmy štátu a iných verejných subjektov. Vláda SR vypustí výnimku zo zverejňovania zmlúv Národnou diaľničnou spoločnosťou (NDS). Praktické skúsenosti a pochybné obchody s pozemkami (napríklad pod bratislavským obchvatom) ukázali, že je verejným záujmom, aby NDS zverejňovala zmluvy týkajúce sa vysporiadania vlastníctva nehnuteľností,“ skonštatovala vláda v programovom vyhlásení.

Viac k témam: Infozákon
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo spravodlivosti chystá novelu infozákona, predstaviť ju má do konca roka © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu