27.9.2021 (Webnoviny.sk) – Po tom, ako profil na sociálnej sieti s názvom „Martin Fiodor Fidermák“ šíril na internete, že pozná minimálne štyri prípady, keď bol COVID-19 uvedený ako príčina úmrtia, hoci pacienti boli dlhodobo ťažko chorí, navštívila vlastníka profilu polícia, ktorej tieto tvrdenia poprel.

Viac o téme: Koronavírus

Polícia o tom informuje vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti. Profil ďalej tvrdil, že niekto sfalšoval úmrtný list, teda úradnú listinu, aby tak naďalej rástli čísla nakazených a rôzne obmedzenia by tak platili ďalej.

Polícia sa teda možný trestný čin falšovania a pozmeňovania úradnej listiny rozhodla preveriť a majiteľa profilu navštívila. Ten všetko poprel. „Autor príspevku uviedol, že o tom len počul, žiadnymi relevantnými informáciami či dokumentmi, ktoré by toto tvrdenie potvrdzovali nedisponuje a nevie uviesť,“ uzavrela polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: COVID-19, hoax, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Martin (ne)poznal prípady, keď bol COVID-19 uvedený ako príčina úmrtia, hoci pacienti boli dlhodobo ťažko chorí © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu