Tlačový tajomník Peskov označil narážky amerického ministerstva zahraničia na odchod ruského veľvyslanca Antonova za vážnu hrozbu

Náznaky z americkej strany o možnom odchode ruského veľvyslanca Anatolija Antonova sú vážnou hrozbou, uviedol hovorca prezidenta Dmitrij Peskov.

„Vo všeobecnosti je lepšie kontaktovať ministerstvo zahraničných vecí, aby sa k tejto otázke vyjadrilo,“ dodal v rozhovore s novinármi.

Antonov predtým uviedol, že ministerstvo zahraničných vecí nastolilo otázku jeho vyhostenia, ak Rusko nevydá víza strážcom šéfa americkej diplomatickej misie v Moskve .

Vzťahy s Washingtonom zostávajú napäté, strany pravidelne znižujú počet zamestnancov diplomatických misií. Za posledné štyri roky vyhostili Spojené štáty viac ako 120 ruských diplomatov, približne 300 ľudí vrátane ich rodín.

Deň predtým USA a NATO odovzdali Rusku písomnú odpoveď na iniciatívu o bezpečnostných zárukách, avšak, ako informovalo ministerstvo zahraničia, partneri ignorovali hlavnú požiadavku, aby sa aliancia nerozširovala na východ. Moskva varovala, že nedostatočná reakcia na každý bod môže viesť k novému kolu konfrontácie.

-red2-

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu