21.1.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzsky premiér Jean Castex uviedol, že v pondelok vstúpi do platnosti nový certifikát COVID-19, ktorý výrazne obmedzí verejný život tých, ktorí sa odmietnu dať zaočkovať. Takéto osoby nebudú môcť lietať v rámci Francúzska, vstúpiť do reštaurácií či chodiť na športové podujatia alebo iné miesta.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa Castexa je preukaz potrebný, ak chce Francúzskoa „zachovať a zvýšiť zaočkovanosť v prípade nových variantov“. Dodal, že takzvaný očkovací preukaz „jasne obmedzuje neočkovaných“. Zároveň pripustil, že opatrenie by sa mohlo pozastaviť, „ak počet infekcií prudko klesne a zaťaženie nemocníc sa výrazne zníži“.

Od pondelka 24. januára 2022 bude potrebné úplné očkovanie pri vstupe do reštaurácií a barov, kín, divadiel a iných rekreačných a športových zariadení, v rámci medziregionálnej železničnej dopravy a pri vnútroštátnych letoch. Opatrenie platí pre všetkých nad 16 rokov. Vláda uviedla, že pre tých, ktorí sa nedávno zotavili z ochorenia COVID-19, sú naplánované určité výnimky.

Castex tiež uviedol, že nárast vírusu vo Francúzsku vykazuje známky slabnutia, ale tlak na nemocnice zostáva vysoký, a preto chce vláda ponechať súčasné obmedzenia v platnosti ešte ďalších 12 dní. „Táto výnimočná vlna sa neskončila, ale jej slabnúce účinky sú pozitívnym znamením,“ povedal premiér. Poznamenal, že od 2. februára už nebude nariadená práca z domu aspoň tri dni v týždni a povinnosť nosiť rúško vonku bude zrušená. Nočné kluby sa otvoria 16. februára.

Viac k témam: COVID-19, Očkovací certifikát
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko zavádza nové očkovacie preukazy, krajina chce odbremeniť nemocnice a znížiť počet nakazených © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu