7.2.2022 (Webnoviny.sk) – Pri piatkovej dopravnej nehode medzi obcami Turňa nad Bodvou (okres Košice – okolie) a Drienovec zomrel chodec kráčajúci po krajnici.

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, krátko po 17:30 chodec v tmavom oblečení a bez akéhokoľvek reflexného prvku či osvetlenia kráčal po ceste I/16 medzi obcami Turňa nad Bodvou a Drienovec a náhle vstúpil do jazdného pruhu osobnému motorovému vozidlu značky Ford Focus, ktoré viedla 36-ročná vodička.

Vodička nebola opitá

Po náraze chodca odhodilo do vedľajšieho jazdného pruhu. Zraneniam, ktoré pri zrážke utrpel, na mieste podľahol. Vodička bola na mieste podrobená dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom, na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok jej bol odobratý biologický materiál.

To, či bol pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok nebohý chodec, budú zisťovať pri pitve. Počas dokumentovania dopravnej nehody bol na nevyhnutne potrebný čas uzatvorený úsek cesty medzi obcami Turňa nad Bodvou a Drienovec.

Začalo sa trestné stíhanie

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Košice – okolie začal v súvislosti s dopravnou nehodou trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Akou mierou k tejto tragédii prispeli jej účastníci a čo bolo jej presnou príčinou je predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava.

Viac k témam: Tragická dopravná nehoda, Zrážka chodca s autom
Zdroj: Webnoviny.sk – Chodec v tmavom oblečení neprežil zrážku s Fordom v Košickom kraji (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu