Mierový aktivista Eduard Chmelár sa pozrel na „znôšku nehoráznych lží, výmyslov, paranoidných fabulácií a zavádzania“ ministerstvom obrany na sociálnej sieti.

Čuduje sa ako ministerstvo vo svojom príspevku straší a sťažuje sa, že od ohlásenia zámeru uzavrieť so Spojenými štátmi DCA (zmluvu) „zaznamenávame zvýšenú mieru vplyvových operácií (dezinformácií) realizovanú domácimi aktérmi s podporou cudzej mocnosti“.

Preto ministerstvo desí svoje ovečky, že „útoky týchto aktérov na mysle a srdcia našich obyvateľov sú mimoriadne nebezpečné“.  Dojal ho pioniersky sľub štábu rezortu: „Na rozdiel od mnohých iných preto budeme v nasledujúcich dňoch o zmluve informovať vecne, bez bičovania emócií, šírenia strachu a nenávisti.“

Naďov militarizmus s ľudskou tvárou

Považuje to za vtip po tom, čo „minister Naď štekal na svojich oponentov ako pes spoza plota“…  vulgárne ich dourážal a primitívne sa chvastal ako pubertiak. Označil to za akýsi „militarizmus s ľudskou tvárou“.

Problém vidí v tom, že je to zúfalá lož pokryteckých slabochov, ktorí prehrávajú informačnú vojnu a snažia sa získať späť stratené body ešte väčšou demagógiou a najnovšie aj šírením hoaxov, že ich oponenti sú v službách cudzej mocnosti (sic!).

„Už sa ma bojíte? Ešte pred týždňom ma nejakí nepríčetní pošukovia obviňovali, že moju mierovú iniciatívu platí Soros, dnes si iný druh šialencov vymyslel, že riadim vplyvovú operáciu s podporou Putina! No ja vám poviem, začnem sa cítiť neuveriteľne dôležito“, píše Chmelár.

Komunikácia bez diskusie

Chmelár tiež opísal nezáujem  štátneho tajomníka ministerstva obrany Majera diskutovať s ním priamo v RTVS. Preto Chmelára požiadali len o dve minúty výhrad k zmluve s Američanmi, na ktoré bude štátny tajomník reagovať…

Takže takto, chlapci z Kutuzovovej, momentálne v službách strýčka Sama: takto sa spolu baviť nebudeme. Vy nemáte v sebe ani slušné vychovanie, aby ste sa s oponentmi bavili vecne a férovo. Neodpovedáte na žiadne odborné výhrady, žiadne konkrétne námietky, reagujete formou osobných útokov, akúkoľvek kritiku odbijete urážkami oponentov, že sú to klamári, uškodilo im slniečko, nerozumejú tomu, vykvákajú sa a pôjdeme ďalej, všakáno, pustil sa do vedenia rezortu.

Riadi ich tá istá ambasáda

Nazdáva sa, že dostali rovnaké noty, jeden manuál z tej istej ambasády, lebo ich reakcie sa ponášajú ako vajce vajcu. „Vyčítate kritikom to, čo robíte sami, akoby ste tým hysterickým jačaním chceli prehlušiť ich racionálne otázky, na ktoré neodpovedáte.

Vy nie ste schopní pustiť sa do fundovanej odbornej debaty s akademikom, ústavným právnikom, expertom na medzinárodné vzťahy, nemáte na to ani intelektuálnu, ani morálnu kapacitu, a preto iba dookola opakujete naučené frázy a vyhýbate sa priamej polemike ako čert krížu

odkazuje im.

Podľa neho jediný spôsob, ako „informovať o DCA vecne“ je prijať výzvu a sadnúť si s oponentmi za jeden stôl, za ktorým sa budú dodržiavať pravidlá racionálnej diskusie a nebude sa uhýbať od nepríjemných otázok – čiže všetko to, čo Naďov rezort odmieta, aby verejnosť neodhalila ich argumentačnú úbohosť.

Budú sa za zločiny proti vlasti zodpovedať

Otvorene hovorí, že arogancia, s akou zhodili zo stola pripomienky OZ Zjednotení za mier alebo pripomienky generálnej prokuratúry iba potvrdzuje, že ministerstvo obrany dnes okupuje banda pologramotných šialencov, ktorí nemajú úctu k vzdelaniu, expertíze, ani k samotnému štátu, ktorí len plnia zadanie spoza oceánu.

Chmelár preto na záver všetkých angažovaných funkcionárov rezortu varoval: tieto veci sú nepremlčateľné. „Momentálne sa opájate nedotknuteľnosťou ako normalizátorskí kolaboranti, ktorí si tiež mysleli, že to majú poistené „na večné časy“, ale nemýľte sa: príde čas, keď sa za svoje zločiny voči vlasti budete zodpovedať. Skôr či neskôr vás dejiny dobehnú“, končí status na sociálnej sieti.

-red3-

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu